NÓTÁZGATOK
Szép napot kívánok Mindenkinek a kis nóta-forma versikémmel. Egyszerű, de nem Al-lal írtam, az enyém.
Volt nekem szeretőm, egy barna.
Gyűrüt kért tőlem az ujjára.
A gyűrüt feledtem, én balga.
Másnak lett kis barna a párja,
Ki gyűrüt húzott az ujjára.
Volt nekem szeretőm, egy szőke.
Vigyem el templomba, ezt kérte.
Templomba nem mentem el vele.
Másnak lett azóta hitvese.
Szőkét is, barnát is kedveltem.
Magamra haragszom, módfelett.
Miért nem voltam én hűséges.
A lányok igazán szerettek.
Elment már két vonat, lekéstem.
Szomorú, magányos életem.
Se szőke, se barna nem néz rám.
Magányos nappalom, éjszakám.

