Mit mesélt ma a tollam?

Nyaralni indult a tollam,
Elkísérte több gondolat.
Van közöttük bús és vidám.
Elolvasnád, ha leírnám?

Betöltöttem a nyolcvanat.
Papírost már vési tollam.
Az a sok szép régi dallam
Toll hegyébe beleszáradt.

Bánatomat őrízgettem.
Elmondanám, de elkéstem.
Nagyon sűrűn hullt a könnyem,
Mikor viccesen meséltem.

Üres lapok asztalomon,
Nem sírok és nem dalolok.
Hallgatom a rigó dalát,
Kerülöm a világ zaját.

Ezek is érdekelhetik:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük